خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ الأحد ٢٧ ذو القعدة ١٤٣٨ Sunday, August 20, 2017
ابعاد مبارزه با خشونت و افراط؛
متن کامل سرمقاله ظریف در روزنامه کویتی «الرأی»
«چالش در درجه اول ماهیتی شناختی و ادراکی دارد. هنگامی که کنشگران آماده کنار گذاردن پیش داوری های خود باشند و متفاوت فکر کنند، سیاست‌ها و اقدامات مناسب نیز به‌دنبال خواهند بود.»
۱۳۹۶/۰۲/۳ - ۱۶:۱۱
یادداشت؛
بهترین شیوه برای مقابله با ماجراجویی احتمالی ترامپ علیه ایران
«هنوز به درستی مشخص نیست سیاست ترامپ برای قهرمان سازی از خود تا چه اندازه قرار است سایه سنگینی بر دکترین خارجی وی بیندازد»
۱۳۹۶/۰۲/۱ - ۲۳:۰۵
یادداشت؛
جناب آقای رئیسی! مفسدان اقتصادی را مثل منافقین قلع‌وقمع کنید
«مقابله جدی و عاری از شعارزدگی با این پدیده مذموم و آزاردهنده، محتاج "برنامه‌ای عملیاتی، عزمی راسخ و تجربه‌ای کارگشا" است.»
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ - ۱۸:۰۶
یادداشت تحلیلی؛
حقایقی ناگوار درباره رفراندوم ترکیه
«به‌نظر می‌رسد استکبار به‌دنبال پر کردن خلأ مدیریت دینی جهان اهل سنت بوده و با استفاده از حافظه تاریخی مردم ترکیه از امپراطوری عثمانی، طرح تجمع قدرت در یک فرد را در قالب تغییر قانون اساسی ترکیه ارائه داده است.»
۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۱۷:۳۰
تحلیل؛
مأموریت جدید جریان انحرافی در انتخابات 96
جریان غربگرا مطمئن است که احمدی نژاد و یارانش تا پایان انتخابات نخواهند بود، اما با مشغول‌سازی جریان انقلابی، فرصتی برای فرار از پاسخگویی دولت بی‌دستاورد فراهم خواهند کرد.
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ - ۱۴:۲۴
یادداشت؛
پاسخ تاریخی مردم ایران به عملیات تخریبی علیه سرداران مبارزه با تروریسم
تکلیف دشمنان بیرونی و خارج‌نشینان فراری مشخص بوده و انتظار بیشتری از آنان نیست، اما اینکه کسانی با مطامع حزبی و در سودای قدرت، وکیل‌مدافع داعشی‌ها باشند، شرم‌آور است.
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ - ۱۴:۱۶
تحلیل؛
وظیفه شرعی و ملی ما در تحقق شعار سال 96
معمولا با نامگذاری هر سال توسط رهبری معظم، هرکس به دنبال نقش دیگری و یا نقش دولت در رابطه با این شعار است. اما ویژگی شعار امسال این است که پیاده‌سازی آن، پیش از هر فرد یا دولت، وظیفه شرعی یکایک مردم است.
۱۳۹۶/۰۱/۱ - ۱۷:۰۸
معرفی کتاب؛
ایران قبله عالم؛ حقیقتی از زبان بیگانه +اسناد و تصاویر
با سیر تحقیقات مفصلی که در اندیشکده «رند» مبتنی بر واقعیات جغرافیایی منطقه جنوب غرب آسیا انجام شده، نظریه "مکیندر" باطل و احتمال تبدیل شدن ایران به قلب جهان بسیار قوت پیدا کرده است.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۵:۲۷
رمز رشد اقتصادی در انگلستان چه بود؟/ الگویی برای مقاوم سازی اقتصاد
با مروری بر وضعیت تاریخی کشور انگلستان روشن ميشود كه دولت ان كشور چگونه با حمایت مستمر از تولیدات داخلی که در واقع همان اقتصاد مقاومتی بود اقتصاد عقب‌مانده بریتانیا را به قدرت اول صنعتی دنیا تبدیل کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ - ۱۰:۰۸
در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی؛
فارن‌افرز: شکست زیان‌بار سعودی‌ها از ایران و مقاومت
«ریاض همواره از توسعه نفوذ جمهوری‌اسلامی ابراز نگرانی می‌کند و اخیرا به‌صورت آشکار و نهان از تشکیل ائتلافی ضدایرانی با حضور اسرائیل سخن می‌گوید»
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۱۷:۴۵
بررسی کتاب؛
پیش‌بینی آینده‌پژوه برجسته از بازگشت مسیح، سقوط آمریکا و جنگ ایران با اسرائیل +اینفوگرافیک
آنچه در این نوشتار آمده، گزیده‌ای از نتایج پژوهش "ریچارد واتسون" به‌همراه تیم تخصصی‌اش درباره آینده جهان می‌باشد که در قالب کتابی 313 صفحه‌ای و یک تصویر اینفوگرافیک عرضه شده است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ - ۱۹:۵۳
بازی ترکیه با مهره «جم تی وی» علیه ایران
سیاست ترکیه در این زمینه از یک سو، نفوذ فرهنگی در ایران و صدور فرهنگ منحط غربی به داخل کشور و از سوی دیگر استفاده از ظرفیت های اقتصادی ایران است.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۸:۱۲
آشتی ملی یا آشتی میلی؟
اخیرا عده ای موضوع آشتی ملی را مطرح می کنند. عجیب تر اینکه رئیس جمهور هم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تصریح کردند که بدنبال آشتی ملی هستند. این سخن معمولا توسط اپوزیسیون یک کشور مطرح می شود و نه رئیس قانونی یک دولت.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۲۰:۳۱
اصولگرایانی که هنوز کاندیدای خود را نمی‌شناسند!
«وحدت» به سیکلی معیوب در جریان اصولگرا تبدیل شده و پیش از آنکه به شاخصی برای رسیدن آنها به پیروزی نهایی باشد اصولگرایان را چنان سرگرم خود کرده است که اصلا فراموش کرده اند رقابتی بسیار مهم و حساسی در پیش رو دارند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۳:۰۸
رصد رسانه‌های برون‌مرزی؛
چرا «نتانیاهو» برای ما پیام فرستاد؟
بی‌اطلاعی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از شرایط ایران، در پیام قبلی‌اش که دسترسی آزاد ایرانیان به شلوار جین و موزیک غربی را مطالبه کرده بود، هویدا شد.
۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۸:۴۶
آخرین خبر
Top