خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ الأربعاء ٣ ربيع الأوّل ١٤٣٩ Wednesday, November 22, 2017
 
کد خبر: 133195
نظرات: 28
تاریخ مخابره : ۱۳۹۱/۰۹/۸ - ۱۸:۴۳
از ریاض به واشنگتن/ لحظه شماری برای مرگ پادشاه/ آخرین تصویر از پادشاه سعودی
شاه سعودی قدرت سخن گفتن را از دست داده است و دچار پریشانی ذهنی است و در وضعیت سلامتی وخیمی به سرمی برد.
سعودی عرب از ریاض به واشنگتن/ لحظه شماری برای مرگ پادشاه/ آخرین تصویر از پادشاه سعودی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

جام سیاسی: طبق آخرین گزارش ها شاه سعودی دیگر نمی تواند سخنی بگوید و دچار پریشانی ذهنی شده و در وضعیت وخیمی به سرمی برد. این وضعیت ر‍ژیم حاکم را برآن داشته است تا تدابیر و اقدامات امنیتی را در شهرهای عربستان و گذرگاههای مختلف اتخاذ کند و بر شمار نیروهای امنیتی در برخی مناطق بویژه القطیف و منطقه الشرقیه که شاهد تنش زیادی درپی برگزاری تظاهرات و اعتراضات است، بیفزاید.
 

هفته نامه "المنار" چاپ فلسطین به بررسی اوضاع سیاسی کنونی عربستان در سایه انتشار اخبار غیررسمی مبنی بر وخامت حال "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه سعودی پرداخته و فاش کرده است که تماس ها و نشست های محرمانه فوری بین ریاض و واشنگتن برقرار شده و این امر در پی آن صورت گرفته که گزارش های پزشکی از بیمارستان گارد ملی عربستان تاکید می کند وضعیت جسمی شاه سعودی بعد از عمل جراحی اخیرش در چند روز پیش تا حد زیادی وخیم شده است.

 

 

هفته نامه المنار به نقل از منابع خاص در شهر ریاض گزارش داده است که شماری از اعضای بلندپایه خاندان سعودی شبانه بدور از چشم رسانه های رسمی به ملاقات شاه سعودی در بیمارستان می روند. رسانه هایی که حتی یک عکس یا تصویر را از زمان ورود شاه سعودی به بیمارستان منتشر نکرده اند.

 

منابعی که المنار از آنها گزارش داده افزوده اند: نهادها و سازمان های دولتی حساس و کلیدی تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته است و یک تیم آمریکایی از یک ماه پیش در ریاض به سر می برد و به تماس هایش با اعضای خاندان حاکم بوی‍ژه شخصیت های متنفذ برای کنترل اوضاع در درون این خاندان و جلوگیری از درگیری بر سر جانشینی شاه سعودی و گرفتن پست های مهم و کلیدی ادامه می دهد چرا که وقوع این امر ممکن است به درگیری خونینی منتهی شود.

 

این منابع تصریح کردند: مسئولان کشورهای موثر جهان از طریق سفارتخانه ها و دستگاههای اطلاعاتی خود دریافته اند که عربستان در ‌آستانه تحولات بزرگی قرار دارد که در پرتو وضعیت وخیم شاه سعودی آن را نگران کننده خوانده‌اند.

 

 

نبود نقش عربستان در رویدادهای جاری در منطقه بویژه در دو هفته اخیر بر سراسیمگی و دستپاچگی درون خاندان حاکم سعودی اشاره دارد؛ به استثنای تداوم توطئه های یک تیم سعودی به سرکردگی بندر بن سلطان رئیس شورای امنیت عربستان علیه ملت سوریه.

 

توطئه های این تیم سعودی به سرکردگی بندر بن سلطان از طریق اعزام تروریست ها به خاک سوریه و مسلح کردن آنها صورت می گیرد و این نقش عربستان درچارچوب توطئه تروریستی است که علیه ملت سوریه زیر نظر آمریکا، حمایت تسلیحاتی اسرائیل، آموزش (افراد مسلح) از سوی ترکیه و حمایت مالی عربستان و قطر صورت می گیرد.

 

 

"علی الیامی" مدير مركز دموكراسي و حقوق بشر عربستان، روز سه شنبه در گفت و گو با شبکه العالم، اظهار داشت: بنابر اطلاعات رسیده از داخل عربستان، وضعيت جسماني شاه عربستان بسيار وخيم است و حتي ممكن است كه وي فوت كرده باشد.


"علی الیامی" افزود: در خاندان حاكم سعودي پنهان كاري شدیدی وجود دارد و به علت نظارت شديد بر رسانه هاي اين كشور، تاكنون خبري درباره وضعيت سلامت شاه عربستان منتشر نشده است.

 

تصاویر پخش شده از پادشاه سعودی در العربیه بعد از جراحی

 

البته شبکه العربیه با انتشار تصاویری بسیار کوتاه از پادشاه عربستان سعی دارد این شایعه ها را مبنی بر وخامت حال "عبداله بن عبدالعزیز" غیر واقع جلوه دهد. العربیه برای اولین بار بعد از مدتی تصویری از شاه سعودی را به نمایش گذاشت.

 

در عین حال اخباری از همگامی پادشاه عربستان با صهیونیست ها حکایت دارد که پیشتر "عبدالله بن عبدالعزیز" يک خاخام صهيونيست را به عنوان مشاور خود انتخاب کرده است.

العالم در خبری نوشت: روزنامه صهیونیستی "یدیعوت احرونوت" گزارش داده است که "عبدالله بن عبدالعزیز" نخستین بار "دیوید روزن" را بعنوان مشاورش در مرکز جهانی گفتگوی ادیان و فرهنگها در وین تعیین کرده است.

 


دیوید روزن یک خاخام صهیونیست است که تابعیت رژیم اشغالگر را دارد.
روزن یکی از 3 شخصیتی است که مرکز گفتگوی ادیان را در وین اداره خواهند کرد. این مرکز و همه کارکنان آن به صورت مستقیم وابسته به دفتر پادشاهی سعودی است.

28 نظر
خبرهای داغ
نمایش نظرات

http://stream.jamnews.ir/jammediacomment/streams/jamnews/1354444338954mic.flv

پاسخ

۰

۱

یشالله زودتر هلاک شه بگویید الهی آمین

پاسخ

۴

۰

مرگ عبدالله یکی از نشانه های مهم ظهور امام عصرمیباشد

پاسخ

۸

۰

یا صاحب الزمان مهدی (عج)

پاسخ

۱۰

۰

دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره...

پاسخ

۶

۰

خدایا هر چه دیکتاتور هست رو نابود کن الهی آمین

پاسخ

۸

۰

منتظران مباركتان آماده باشيد

پاسخ

۱۰

۱

مرگ بر آل سعود

پاسخ

۱۵

۰

یک حرام زاده از دنیا کم می شود

پاسخ

۱۱

۰

لعنت خدا و رسولش بدرقه اش باد

پاسخ

۲۹

۰

این شخص بزرگ فراماسون هاست

پاسخ

۱۵

۲

به امید مرگ تمامی دیکتاتورهای عرب

پاسخ

۳۰

۰

همه دارن لحضه شماری می کنن

پاسخ

۳۵

۲

الله اکبر. ولله الحمد....

پاسخ

۵۱

۷

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top