جام نیوز - اخبار رسانه های برون مرزی

جام تیوب
جام فتو
خبرخوان جام نیوز
پرونده های موضوعی
هواداران فوتبال
نتایج زنده فوتبال
قیمت آنلاین
آخرین اخبار جام
الثلاثاء ١ شوّال ١٤٣٥
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳
Tuesday, 29 July 2014
 
 
کد خبر: 188158
نظرات: 11431 بازدید
تاریخ مخابره : ۰۸/۰۳/۱۳۹۲ - ۰۱:۰۵
از حذف چادر تا جورابهای بدن نما به جای شلوار توسط دختران!/عکس
یکی از روش هایی که امروزه مورد توجه بازرگانان و شرکت های تبلیغاتی قرار گرفته است پرداختن به روش های نوین تغییردر سنت هاست.
به این مطلب امتیاز دهید
19 78 بازدید
6 نظر
[-] اندازه متن [+]

جام گیشه؛

گرچه مدگرایی و غرب گرایی دو مفهوم جدا از هم و دارای تعاریف متمایز از یکدیگرند، اما سیر تحولات تاریخی- اجتماعی در ایران به گونه ای سرنوشت این دو مفهوم را با هم گره زده است که هرگاه سخن از مدگرایی به میان می آید، مفهوم غرب گرایی نیز به ذهن، تبادر می کند، زیرا پس از رشد تکنولوژی در اروپا، سنّت ها مورد انتقاد قرار گرفت و جامعه به تدریج، اندیشه ها، طرز زندگی و نوع لباس را تغییر داد.  در ایران پایبندی به سنت ها یکی از عوامل بقای خانواده و ارکان توجه به خاواده به شمار میرود.
یکی از روش هایی که امروزه مورد توجه بازرگانان و شرکت های تبلیغاتی قرار گرفته است پرداختن به روش های نوین تغییردر سنت هاست.تغییراتی که منجر به افزایش دغدغه جوانان به تجمل طلبی و تنوع طلبی میشود.


طراحان لباس که خود پیشتاز در این امر هستند با تکیه بر طرح های غربی و آفرینش رنگ ها و طرح های بیگانه با فرهنگ و سنت ایرانی، ذایقه جوانان را در نوع پوشش تغییر داده اند.
جذابیت در طراحی پوستر ها و تصاویر تبلیغاتی مختص به تنوع در طراحی لباس نیست این طراحان برای جلب نظر مخاطبین خود از مانکن های ایرانی  با آرایش های تند و زننده چشم های مخاطبین را به دیدن این نوع پوشش و ارایش عادت می دهند و حضور این مانکن ها را به زودی د ر خیابان های شهر نوید می دهند.
مانکن ها به اصطلاح با پوشش اسلامی ظاهر میشوند پوششی که می توان ان را کاوری برای ادامه فعالیت های این مزون ها دانست.
طراح ها پس از حذف پوشش چادر و کوتاه و نازک کردن روسری ها و حذف کامل پوشش جوراب به حذف و کمرنگ کردن شلوار و جایگزینی جورابهای چسبان و نازک رو آورده است که در نوع خود جدید و بسیار متنوع میباشد.امید است این روند به زودی متوقف شود زیرا با افزایش این سیر نزولی در فرهنگ حجاب به زودی شاهد حذف مقوله به نام پوشش هستیم.
با پوشش حداقلی و شکافتن حجاب نوع جدید پوشش را ارائه می دهند و سلائق جوانان را به سوی بی بند و باری هدایت می دهند.
تبلیغات شایع شده در سطح شهر به طور گسترده فرونشستن سنت ها را به طلایه داران فرهنگ هشدار میدهد و بیلبورد ها و تصاویر منتشره در شهر جوانان با هر جهت فکری و فرهنگی را مورد تهاجم قرار داده است.
تخریب فرهنگ را به نوعی عمیق پیش گرفته اند که در مرحله بعد و در مد جدیدی که در آینده رواج خواهند داد بازسازی و بازگردانندن حیا و حجاب به جوانان بعید به نظر میرسد.
مسیر بی بازگشتی که تهاجمات غربی با نفوذ در جامعه پیش گرفته اند نیاز به مدیریتی قاطع دارد تا با افکار جوانان هم گون باشد و با پیشبرد اهداف اسلامی ایرانی نظر مخاطبین جوان را نیز تطمیع کند.تسلط بر این مخرب فرهنگی نیاز به نگاه مدیریتی وانقلابی دارد که با شناخت نیاز های روز به رفع و بازسازی فرهنگ بپردازد.

سراج ۲۴

خبرهای داغ
نمایش نظرات
...:

خدا لعنت کنه کسی رو که این مدها رو وارد کشور میکنه و جوونهای ما هم کورکورانه دنباله رو این انحرافات میشن.
به اونایی که اعتقاد ندارن کاری ندارم خودشونو خدای خودشون ولی عزیزی که اعتقاد داری به دینتو عاشق اهل بیتتی کاش وقتی این لباسو رو میپوشیدی به یاد نگاه مادرمون حضرت فاطمه زهرا که شاهد اعمالته میفتادی...اون وقت واقعا روت میشه اینطوری بیای بیرون؟؟؟

پاسخ

5

1

منوچ خان:

کسانی که شکم هایشان پر شده است از لقمه های حرام بدین صورت در مورد خود و خانواده شان تجلی پیدا می کند و راه سرنگونی و سستی بنیان خانواده را در پیش میگیرند . پناه می بریم به خدا از شر شیطان رانده شده و انسان های شیطان صفت .

پاسخ

4

3

11111111:

مگه بده خیلی هم خوبه

پاسخ

44

51

:
بد نیست عزیز افتضاحه افتضاح.....کاش اونایی که دنباله رو این مدها هستن هدف اونایی که اینارو وارد کشور میکنن درک میکردن

1

1

عبداللهی:

واقعا این عکسها از ایرانست و مسئولین و متولیان امر خوابند یا مرده.

پاسخ

48

21

:

متاسفم برای این خانوم هایی که دارند فرهنگ غنی کشورشون رو آگاهانه یا نا آگاهانه به فرهنگ ناچیز غرب میفروشند...
فقط همین!

پاسخ

48

27

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
نظر صوتی
احتیاج به راهنمائی دارید؟
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ذخیره صدا ذخیره تصویر
01:00
کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به JAM NEWSمی باشد .
رژیم صهیونیستی: ما با ایران می جنگیم المانیتور: اختلاف ایران و حزب‌ الله با بشار اسد بر سر حماس سرکرده منافقین: ایران از جنگ غزه نفع می برد! دویچه وله: «چراغ سبز» ظریف و لاریجانی به پروتکل الحاقی ساینس مانیتور: عربستان تحت فشار است؛ برادری با افعی!