بازگشت به نسخه باکیفیت

دینی

۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۵

انجیل قدیمی که ظهور پیامبر اسلام را بشارت داده، به موزه آنکارا منتقل شد

ترکیه متنی از انجیل مذهبی چرمی را که ادعا می‌شود انجیل از دست رفته برنابا با پیش بینی ظهور حضرت محمد (ص) باشد، تحت نظارت نگهبانان مسلح به موزه انتوگرافی آنکارا منتقل کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۵

احترام به همسر به سبک عالم مشهور

مومن واقعی باید نسبت به همسر خود با عطوفت برخورد کند وخواسته های او را در حد توان تا جایی که از خط قرمز اسلام نگذشته برآورده سازد، زیرا زنان روحیه ای لطیف دارند که ممکن است با اندکی بی مهری خدشه دار گردد و زندگی مشترک را به خطر بیندازد.
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۰۹:۱۵

انسان چگونه آقا یا نوکر دیگری می شود؟

امير مؤمنان على عليه السلام در حدیثی ملاک امارت و اسارت را بیان نمودند.
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۰۸:۱۵

اسلام بن بست ندارد

از آنجا كه احكام اسلامى، تابع مصلحت و حكمت است، لذا با تغییر زمان یا مكان یا شرایط، ممكن است مصلحتِ امور نیز تغییر كند و حكم قبلى نسخ و حكم دیگرى جایگزین شود.
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۰۷:۴۵

آیا سخن گفتن از اسرار شخصی و امور سرّی در برابر مردم جایز است؟

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای به پرسشی درباره بیان امور شخصی و خصوصی پاسخ گفته است.
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۰۷:۴۵

تصاویر زیبا بمناسبت ولادت امام حسین(ع)

یا حسین! عاشقانت می دانند که تنها با شور حسینی است که می توان شیرینی ایمان را چشید. یا حسین! می آیی و در دیدار آفتابی تو، خلایق قد می کشند؛ اما بلندی مقام تو فراتر از پندار ماست. میلاد تو، آغاز صبحی است که در آن، آفتاب به اشتیاق تماشایت پلک می گشاید تا اولین زائر هر روز تو باشد. ولادت امام حسین(ع) مبارک.
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ - ۰۰:۴۰

عکس/ میلاد امام حسین(ع)

سومین روز ز شعبان چون برآمد خورشید / سومین شمس ولایت ز افق چهره گشود // روز میلاد همایون حسین ابن علی است / باد بر خلق جهان مقدم پاکش مسعود . . .ولادت با سعادت امام حسین (ع) بر شما مبارک.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۹:۳۰

عکس/ پاپ مسیحیان در سرزمین فراعنه

رهبر کاتولیک های جهان در سفری تاریخی به مصر رفته است. پاپ فرانسیس در بدو ورود از سوی نمایندگان جامعه مسیحی مصر و سیاستمداران این کشور مورد استقبال قرار گرفت. او به دیدار شیخ احمدالطیب رییس جامع الازهر و نیز عبدالفتاح السیسی رییس جمهور این کشور رفت. هدف از سفر پاپ به مصر ایجاد اتحاد بیشتر میان اسلام و مسیحیت عنوان شده است.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۹:۱۶

انتقاد از کاندیداتورها و بیان نکات منفى آنها در جمع چه حکمى دارد؟

ضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به پرسشی درباره بیان نکات منفی کاندیداتورها پاسخ گفته است.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۹:۰۰

دیدار شیخ الازهر و پاپ فرانسیس در مصر +عکس

پاپ فرانسیس رهبرکاتولیک های جهان و شیخ احمد طیب شیخ الازهر روز گذشته طی همایش صلح الازهر بر لزوم مبارزه با افراط گرایی و گفتگوی ادیان تاکید کردند.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۸:۴۰

آخرین کلامی که عالم وارسته در دنیا بر زبان آورد

این عالم فرهیخته هنگام احتضار دو بار و با زحمت نشسته و گفتند السلام علیک یا امیر المومنین. سپس شهادتین را بیان کرده و دیده از جهان فروبستند.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۸:۳۲

حرم امام حسین(ع) برای اعیاد شعبانیه آماده شد +عکس

کارکنان و خادمان حرم مطر امام حسین(ع) این بارگاه نورانی را برای پذیرایی از زائران و برپایی اعیاد شعبانیه با نصب پرچم های رنگی و شاخه های گل آذین بندی کردند.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۸:۱۵

حمله تند نماینده حزب آلمانی به اسلام

یکی از نمایندگان حزب افراطی، راست‌گرا، اسلام‌ستیز و بیگانه‌ستیز «آلترناتیو برای آلمان» سخنانی تند علیه اسلام به زبان آورد و این دین مبین را با ادعاهای بی‌اساس متهم کرد.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۷:۳۸

درخواست ممنوعیت نمادهای دینی در یک شهر آلمان

حزب سبزها و حزب محافظه‌کار مسیحی دموکرات آلمان، منع پوشش اسلامی و کلاه‌های سنتی یهودی(کیپا) در دادگاه‌های ایالت بادن وورتمبرگ را خواستار شده‌اند.
۱۳۹۶/۰۲/۹ - ۱۷:۲۶

حرم حضرت عباس(ع) در آستانه اعیاد شعبانیه +عکس

هم‌زمان با آغاز ماه شعبان و در آستانه میلاد امام حسین و حضرت عباس(علیهما السلام)، صحن مطهر عباسی آذین‌بندی شد.